O nás

Dňa 1.1.2021 došlo k spojenie slovenskej spoločnosti Turbotech s.r.o. so sídlom v Žiline a českej spoločnosti Janoušek Motorsport s.r.o. Obe tieto spoločnosti majú mnohoročné skúsenosti v oblasti opráv turbodúchadiel.

Sme firma primárne sa zaoberajúca opravami a predajom turbodúchadiel všetkých typov a značiek už od roku 2012. Ponúkame veľmi kvalitné repasované turbodúchadla postavené na kvalitných dieloch od našich hlavných dodávateľov Diesel Levante, TURBOrail s.r.l. a Melett. Aktívne sa pohybujeme v motošporte, a teda naše turbodúchadlá sú predovšetkým našou vizitkou a to v našich autách i v autách našej závodnej "konkurencie".

Ďalej sa zaoberáme výkonnostnými úpravami - chiptuningem a prestavbami motorov, najmä motorov TDi koncernu Volkswagen Audi, stavbou hybridných dúchadiel a generálnymi opravami (repas) turbodúchadiel všetkých bežných značiek. Nie len v oblasti turbodúchadiel sa snažíme ponúknuť tovar za priaznivú cenu, ale prioritou zostáva predovšetkým kvalita a spoľahlivosť. 

Vzhľadom k širokej ponuke, bohužiaľ väčšinou nekvalitných, repasovaných turbodúchadiel sme sa začali touto problematikou zaoberať sami. Na našom trhu totižto nie je možné zakúpiť kvalitné turbodúchadlo v rozumnej cenovej relácií. Niekoľkokrát sa nám stalo, že u repasovaného dúchadla po štandartnej a vyskúšanej výkonnostnej úprave došlo k totálnej deštrukcií, po demontáži a preskumaní sa ukázalo, že napr. nebolo vôbec vyvážené alebo sa jednalo o čínsku kópiu dúchadla a pod. Repasované dúchadlo sa kvalitatívne musí minimálne vyrovnať dúchadlu novému, čo sa bohužiaľ väščinou nestáva. Repasovaná, teda generálna oprava zostáva z kompletnej výmeny všetkých súčasti podliehajúcich opotrebovaniu, pôvodná ostáva len skriňa, ktorá sa pieskuje, ložisková skriňa sa zvonku pieskuje, vnútri sa čistí ultrazvukom od možných usadenín v mazacích kanáloch, lapujú sa sedla piestných krúžkov a v prípade, že po dôkladnom zmeraní vyhovuje, tak sa použije, alebo sa rovno vymení. Jeden z najdôležitejších krokov a výstupná kontrola kvality je tlaková skúška a precízne vyváženie. Naše dúchadlá sú vyvažované na vyššie otáčky, ako sa vyvažujú turba nové a s nižším koeficientom vibracií, práve z dôvodu predpokladanej zvýšenej záťaže. Pokiaľ dôjde k splneniu všetkých týchto podmienok a použitie originálnych náhradných dielov, pokiaľ je to možné alebo kvalitatívne rovnocenné náhrady v prípade, že výrobca náhradné diely nedodáva, tak sa jedná o kvalitné repasované turbodúchadlo.

Úplne primarný dôvod, prečo sa touto otázkou zaoberať bola takmer úplná absencia hybridných turbodúchadiel pre motory TDi, ktoré sa veľmi často upravujú a prestavujú. Pre tieto účely používame najčastejšie hybridné dúchadlo GT1752V, ktoré má potenciál 160KW (2Bar max.), podľa typu motora a ostatných komponentov. Táto uvedená hodnota nie je medznou hodnotou dúchadla, ale primeraná zátaži daného typu dúchadla. Pri dodržaní tejto medze je zachovaná štandardná spoľahlivosť a životnosť, ostáva štandardná výkonnostná rezerva dúchadla.

Veľmi žiadané sú rôzne špeciálne dúchadla ako napr. GT1649VA pre motory 1.9TDi 77KW, GT1749VA v obalu GT1749V vtedy originálny obal pre všetky slabšie verzie motorov TDi pre pripojenie na klasickú hadicu a samozrejme taktiež povestný hybrid GT1752V v obale napr. GT1749V alebo VA, podľa priania zákazníka.