Turbodúchadlo Garrett 454161 1.9TDi 81KW Golf Ibiza Toledo Cordoba Kvalitné turbodúchadlo

Neohodnotené
 
  • 1 z 4
 

Repasované turbodúchadlo pre vozidlá VW Golf Passat Vento, Seat Ibiza Toledo Cordoba 1.9TDi 1,9TDi 81KW AFN

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do
1.7.2022
Cena €191,67 bez DPH
€230    
Kód tovaru 139
Značka Garrett
Kategória Garrett
Záruka 2 roky
 

Kompletne repasované originálne turbodúchadlo talianskej spoločnosti Garrett, ktorá je jedným z najväčších výrobcov turbodúchadel na svete. Pri oprave tohto turbodúchadla boli použité výhradne náhradné diely od nášho talianskeho partnera Diesel Levante, ktorý je jedným z najsilnejších hráčov na trhu s náhradnými dielmi pre turbodúchadla a vstrekovacie čerpadla.

Pretože sa mimo iné zaoberáme chiptuningom a výkonnostnými úpravami, tak sú všetky naše turbodúchadla vyvažované dynamicky do 160.000ot./min (štandard 130.000ot./min.). Servisom turbodúchadiel sme sa začali zaoberať z dôvodu potreby kvalitných turbodúchadiel pre našu prácu a pri záplave nášho trhu nekvalitnými dúchadlami. Z rôznych kútov sveta sme často pri našej práci narážali na rôzne problémy ako napríklad totálna deštrukcia turbodúchadla krátko po aplikovaní odskúšanej výkonnostnej úpravy pre daný typ motora a pod. Zákazníkovi sa ťažko vysvetluje, že my sme odviedli štandardnú prácu a turbo to nevydržalo, pretože bolo vyvážené zle alebo vôbec a tympádom nemalo vôbec žiadnu rezervu a pod. Teraz v spolupráci s niekoľkými externými firmami ponúkame dúchadla prvotriednej kvality z originálnych náhradných dielov, pokiaľ ich výrobca turba poskytuje aspoň kvalitativne minimálne rovnocenné. Tieto turbodúchadla sami používame pre extrémnu záťaž pri najrôznejších aplikáciach a taktiež napríklad v motošporte, pri klasických rallye a iných disciplínach, kde je spoľahlivosť našou vizitkou.

Kódy motora: 1.9TDi 1,9TDi 81KW AFN

Vrátna záloha na starý diel: 80€

Kódy/čísla dielov: 454161, 028145702D, 028145702DV, 028145702DX

Základným predpokladom správnej funkcie každého turbodúchadla je bezchybný stav celého motormanagmentu. Nie je výnimkou, že sa nám do dielne dostane turbo, ktoré nemá žiadnu poruchu práve preto, že niekto zle diagnostikoval poruchu.

U tohto turbodúchadla je dôležitý v prvom rade podtlak, ktorý je privedený na pohon turbodúchadla (actuátor, pneumatický ventil). Hodnota podtlaku musí byť aspoň 450mbar, inak turbo nemôže nastaviť lopatky do pozície pre plný výkon. Ďalším úskalím je tesnosť celého systému sania a výfuku. Veľakrát malá netesnosť môže spôsobiť veľké problémy. Od zlej odozvy až po padanie motora do núdzového režimu alebo rôzne zvuky vedúce k domnienke, že turbodúchadlo je chybné.

Náš názor na toto turbodúchadlo: Jedná sa typovo (VNT15) o jedno z vôbec prvých turbodúchadel s variabilnou geometriou lopatiek. V originálnom prevedení je podcenenoé uloženie hriadeľa ako axiálne, tak radiálne, ale je to asi jediný vážnejší problém tohto kusu. Tento problém rieši ložisková sada z novšej generácie (GT1749V), ktorú štandartne používame. Relatívne častá u týchto dúchadel je taktiež zatuhlá regulácia, ktorá je spôsobená použitím pohonu s menšou silou, ale pokiaľ auto jazdí v normálnom režimu, tak to nie je zásadný problém. 

Výhody pre stálych zákazníkov, autoservisy: Vzhľadom k cenám kvalitných náhradných dielov nie je možné ponúkať nejaké dodatočné zľavy, ale pre stálych zákazníkov, ktorí u nás nakupujú, ponúkame za každé 10. turbo jeden „repas“ v hodnote 7.000Kč zdarma.

Vála sa Vám doma staré turbo a neviete cčo s ním? Skúste nám ho ponúknuť k výkupu. Ideálne opísať alebo vyfotiť štítok a získané informácie nám poslať na email.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: