Hybridné turbodúchadlo Garrett GT1752V s veľkým sánim Ibiza Golf Passat Kvalitné turbodúchadlo

Kód: 908
Neohodnotené
Značka: Garrett
€420 €350 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.11.2022

Špeciálne repasované hybridné turbodúchadlo GT1752V s veľkým sánim. Vhodné najmä k výkonnostným úpravam ako napr. chiptuning. Pre vozidlá Seat Ibiza II Cordoba Toledo I, Volkswagen Golf III Passat Vento 1.9TDi 81kW.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kompletne repasované originálne turbodúchadlo talianskej spoločnosti Garrett, ktorá je jedným z najväčších výrobcov turbodúchadel na svete. Pri oprave tohto turbodúchadla boli použité výhradne náhradné diely od nášho talianskeho partnera Diesel Levante, ktorý je jedným z najsilnejších hráčov na trhu s náhradnými dielmi pre turbodúchadla a vstrekovacie čerpadla.

Upravené hybridné turbodúchadlo GT1752V pre výkonnostné úpravy, konštruované pre max. tlak 2.0Bar, čo zodpovedá potenciálu cca 160-170KW. Na toto dúchadlo je inštalováno tzv. veľké sacie potrubie, takže nepasuje bez úpravy na vozidle. Je potrebné upraviť sacie potrubie. Výfuk a mazanie pasuje normálne. Viac informácii o hybridných dúchadlach sa dočítate na tomto webe v sekcii "časté otázky".

Do poznámky prosíme o uvedenie varianty kompresorovej skrine. Varianty si môžete prehliadnúť v galérii. 

Rozmery kompresorového veka: vstup 55mm, výstup 50mm.

Pretože sa okrem iného zaoberáme chiptuningem a výkonnostnými úpravami, tak sú všetky naše turbodúchadla vyvažované dynamicky do 160.000ot./min (štandard 130.000ot./min.). Servisom turbodúchadel sme sa začali zaoberať z dôvodu potreby kvalitných turbodúchadel pre našu prácu a pri záplave nášho trhu nekvalitnými dúchadlami. Z rôznych kútov sveta sme často pri našej práci narážali na rôzne problémy ako napríklad totálna deštrukcia turbodúchadla krátko po aplikovaní odskúšanej výkonnostnej úpravy pre daný typ motora apod. Zákazníkovi sa ťažko vysvetluje, že my sme odviedli štandartnú prácu a turbo to nevydržalo, pretože bolo vyvážené zle alebo vôbec a tympádom nemalo vôbec žiadnu rezervu a pod. Teraz v spolupráci s niekoľkými  externými firmami ponúkame dúchadla prvotriednej kvality z náhradných originálnych dielov, pokiaľ ich výrobca turba poskytuje ale kvalitatívne minimálne rovnocenné. Tieto turbodúchadla sami používame pre extrémnú záťaž pri najrôznejších aplikáciach a taktiež napríklad v motoršporte, ako pri klasických rallye tak aj v iných disciplínach, kde je spoľahlivosť našou vizitkou.

Kódy motora: 1.9TDi 81kW AFN.

Vrátna záloha na starý diel: 80€

Kódy: 454161, 028145702D, 028145702DV, 028145702DX.

Základným predpokladom správnej funkcie každého turbodúchadla je bezchybný stav celého motormanagmentu. Nie je výnimkou, že sa nám do dielne dostane turbo, ktoré nemá žiadnu poruchu práve preto, že niekto zle diagnostikoval poruchu.

U tohto turbodúchadla je dôležitý v prvom rade podtlak, ktorý je privedený na pohon turbodúchadla (actuátor, pneumatický ventil). Hodnota podtlaku musí byť aspoň 450mbar, inak turbo nemôže nastaviť lopatky do pozície pre plný výkon. Ďalším úskalím je tesnosť celého systému sania a výfuku. Veľakrát malá netesnosť môže spôsobiť veľké problémy. Od zlej odozvy až po padanie motora do núdzového režimu alebo rôzne zvuky vedúce k domnienke, že turbodúchadlo je chybné.

Náš názor na toto turbodúchadlo: Jedná sa typovo (VNT15) o jedno z vôbec prvých turbodúchadel s variabilnou geometriou lopatiek. V originálnom prevedení je podcenené uloženie hriadeľa ako axiálne, tak radiálne, ale je to asi jediný vážnejší problém tohto kusu. Tento problém rieši ložisková sada z novšej generácie (GT1749V), ktorú štandartne používame.

Výhody pre stálych zákazníkov, autoservisy: Vzhľadom k cenám kvalitných náhradných dielov nie je možné ponúkať nejaké dodatočné zľavy, ale pre stálych zákazníkov, ktorí u nás nakupujú, ponúkame za každé 10. turbo jeden „repas“ v hodnote 7.000Kč zdarma.

Vála sa Vám doma staré turbo a neviete čo s ním? Skúste nám ho ponúknuť k výkupu. Ideálne opísať alebo vyfotiť štítok a získané informácie nám poslať na email.

Dodatočné parametre

Kategória: Garrett
Záruka: 2 roky